31.7.11

31.7.11@1*i need a dollarAloe Blacc (myspace) / california US / soul* r&b* jazz*

28 Temmuz gecesi beni tatmin etmeyen soul (Joss Stone) bu sefer çok fena yakaladı. Aloe Blacc'a gün uykusundan sonra bu sabah bi' müzik kanalında denk geldim. İnanılmaz keyif yapan bi' sesi var. Femme Fatale göze çarpan yorumlarından. Hakkında en acımasız gerçek ise bu yıl Rock'n Coke '11 de çıkmış olmasından bi' haber olmam.

Gizemdir

26.7.11

26.7.11@1*i heard you sayVivian Girls (myspace) / new york US / dream pop* punk rock* noise pop*

Garip grup. Kayıtlar enteresan. Dingin. Kısa. Hareketli. Diğer ayrıntı da tasarımcılar; kendi kendilerine bişeyler dikiyorlarmış.

Gizemdir.

25.7.11

25.7.11@1*price tagJessie J (myspace) / london UK / r&b* pop* soul*

Bu festivaller beni bitirdi. Aksi gibi hepsi birbiri ardına. Uzun zamandır post hazırlayamadım, rock,caz ve elektronik geniş yelpazesinde o kadar çok şey dinledim ki yaz başından beri canlı canlı, biraz başka modlara kayıcam burda da bir süre.
Öncelikle Jessie J ilk çıktığı günden beri pek sevdiğim çok genç bir müzisyen. Sevgime tavan yaptıran da şu vidyo esasında. Yukarıda izlediğiniz vidyo klip ilk olarak "styling" sebebiyle ilgimi çekmişti. Son zamanlar izlediğim klipler arasında en iyi "kostüm seçiciliği" konuşturulmuş.

Gizemdir.

23.7.11

23.7.11@1* the shore


Wiretree (myspace) / texas US / indie* indie rock* rock* powerpop*

görkem_cu

22.7.11

22.7.11@2* freeThievery Corporation (myspace) / washington US / electronic* chillout* downtempo* tripHop* lounge*

unofficial video

görkem_cu

22.7.1@11* blue leavesSóley (myspace) / hafnarfjörður IS / indie* pop* experimental*

Klibin yönetmenliğini Máni M. Sigfússon'un yaptığını hatırlatıp, Onur Tatar'a da selamımızı çakalım.

görkem_cu

14.7.11

karışık kaset # 1/psychdelic* post-rock* ambient* shoegaze* indie* eclectic*/

Selçuk Erdem'in çok sevdiğim bir karikatürü var; Sevgilisi i-pod'unun kulaklığını geçirmiş kulaklarına yürüyor ağaçlı yolda. Adam da yanında. Belli romantik, umutsuzca; "eskiden olsa karışık kaset doldururdum sana." diyor. Duymuyor sevdiceği onu tabi. Seri başlığın hikayesi budur. Bu (istediyseniz) dinlediğiniz toplama da serinin ilki. 

görkem_cu

8.7.11

8.7.11@1* y


 Iamamiwhoami (myspace) / stockholm SE / electronic* experimental* synthpop* ambient*

İskandinav'ların youtube üzerinden hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmiş müzisyenler silsilesi içerisinde, şu ana dek en sevdiğim isim oldu Iamamiwhoami (a.k.a Jonna Lee). Birde bizim youtube cambazlarına bakıyorum, hüzünleniyor insan tabi. Seksendört nedir? Öykü Berk kardeşler nedir? çözemiyorum. Neyse diyelim, Iamamiwhoami'yi youtube ofişıl sayfasından takip etmeye devam edelim. Geç kalmış keşif için Ece Akbulak'a ayrıca sevgiler.

görkem_cu